İLETİŞİM

BLOG

RÖPORTAJLAR


İÇMİMARLIK DERGİSİ

İÇMİMARLIK DERGİSİ

OBM: “Hayal ettiğiniz ile iyi olduğunuz iş arasındaki farkındalık çok önemli!” Bu hafta Ofis Havası söyleşi serimizdeOğuz Bayazıt Mimarlık ofisinin kurucusu Oğuz Bey ile mimarlık serüveni ve tecrübeleri üzerine samimi bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

DEVAMINI OKU

İNŞAAT&YATIRIM

İNŞAAT&YATIRIM

2003 yılında Oğuz Bayazıt tarafından kurulan Oğuz Bayazıt Mimarlık; proje tasarımı, proje uygulaması ve proje/yapım yönetimi ana başlıkları altında, yapı fiziği süreç ve yönetimi konusundaki profesyonel yaklaşımı ile 500´ün üzerinde projeye imza attı. Son ürün kadar süreci de tasarlamaya odaklanan bir ofis olarak çalışmalarına devam eden Oğuz Bayazıt Mimarlık, Türkiye´de son yıllarda gerçekleştirilen Bodrum Yalıkavak Palmarina, Bomonti Bira Fabrikası gibi projelerde farklı görevler üstlendi. Basf Türkiye, Eren Holding, Vaillant Türkiye, Merck, Finansbank, Credit Suisse, Bahçeci Sağlık Grubu, Dow Chemical, Takeda, B.Braun projelerinin yanı sıra firma, Türkiye´nin ilk genetik merkezi projesini de gerçekleştirdi.

 

DEVAMINI OKU

XXI Mimarlık Tasarım Mekan Dergisi

XXI Mimarlık Tasarım Mekan Dergisi

ASPEN, ELEKTRONİK FİRMASI KAT MEKATRONİK’İN İSTANBUL OFİSİNDE BAŞTA INTEGRA METAL ASMA TAVAN SİSTEMLERİ OLMAK ÜZERE ÇEŞİTLİ ÜRÜN VE ÇÖZÜMLERİYLE BAŞARILI BİR PROJEYE İMZA ATTI.

 

DEVAMINI OKU

KONSEPT PROJELER

KONSEPT PROJELER

Proje hikayesi… Biz projeye tasarım sürecinin ardından dahil olduk. Bomontiada son derece kapsamlı bir proje. Projenin tasarım aşamasında Pozitif ve D.ream Türkiye’nin en önemli mimarlık ofisleri ile birlikte çalışmış, bütün doğru teknolojiler kullanılarak ve binanın kendi özellikleri korunarak bir proje oluşturulmuş. Projelerin birbirleriyle ilişkileri var ama birbirlerinin süreçlerini etkileyebiliyorlar; dolayısıyla her projenin tasarım süreci ya da devreye girme süreçleri farklı farklı. Mesela bir tanesi kullanılır durumda bir alandı; bir tanesine biz sadece özel izinle girebiliyorduk ve bir tanesi de kapalıydı. Sonuçta birden fazla mekân ve bu mekânların farklı işletme ve tasarım ekipleri vardı. Amaç belli ama bunu entegre bir şekilde organize edecek, süreci takip edecek, projelerin doğru uygulanması tarafında sorumluluk üstlenecek bir ekibe ihtiyaç duyuldu. Tüm yapım süreci yönetimi, tarihi binada proje yürütmenin gerekliliklerini takip edecek, uygulama tekniklerini bilen, teknik ekipleri yönlendiren bir proje yürütücüsü gerektiğinde sürece biz de dahil edildik.

 

DEVAMINI OKU

mimarizm MİMARLIK VE TASARIM YAYIN PLATFORMU

mimarizm MİMARLIK VE TASARIM YAYIN PLATFORMU

"Kendimi yapı matematiğine adadım" Ofisin hikayesine geçmeden önce mimarlığı, özellikle de yapı fiziği alanını nasıl seçtiğinizden bahsedebilir miyiz? Mimarlık mesleğini bilinçli seçtim. Üniversite sınavlarına girdiğimiz dönemde herkes puanına göre seçim yapıyordu. Mimarlığın puanı makine ve inşaat mühendisliğine göre daha düşükken mimarlık tercihlerini daha üst sıralara yazdım. Bütün ailem hukukçu, ben de bu mesleği çok seviyordum ama hukuk eğitiminin hakkını verebileceğimi düşünmüyordum. Düşünce sistemim daha matematiksel bir yöndeydi, bu matematiksel yönün içinde de bir sistematik vardı. Aslında dünyada her şey matematik değil mi? Belki hukukun da temelinde matematik var ama ben kendimi yapı matematiğine adadım.

 

DEVAMINI OKU

+ İçmimarlık

+ İçmimarlık

Tasarımlarında matematiğin sistematiğinden yararlanmayı çok iyi başaran Mimar Oğuz Bayazıt , proje tasarım sürecinde sadece fonksiyonellik ve estetiği değil, yapı fiziği ve elektromekanik konularda da dengeli çözüm arayışının önemli olduğunu söylüyor.

 

DEVAMINI OKU

YENİ OFİSİMİZİN AÇILIŞINI YILBAŞI PARTİSİ İLE KUTLADIK

YENİ OFİSİMİZİN AÇILIŞINI YILBAŞI PARTİSİ İLE KUTLADIK

Y. Mimar M. Oğuz Bayazıt tarafından 2003 yılında kurulan; yurt içi ve yurt dışında bir çok projenin tasarım, uygulama ve yönetim süreçlerinde yer alan Oğuz Bayazıt Mimarlık, hızla büyüyen kadrosunu desteklemek amacıyla yeni ofisini Beşiktaş Ortaköy’e taşıdı. Hem yeni yılı hem de yeni ofisin açılısını kutlamak üzere düzenlenen parti, 23 Aralık Salı akşamı iş ortaklarının ve müşterilerinin de katılımıyla Ortaköy ofiste gerçekleşti.

Çalışmalarını, proje tasarımı, proje uygulaması ve proje yönetimi ana başlıkları altında toplayan Oğuz Bayazıt Mimarlık Ofisi yeni adresinde çalışmalarına devam edecek.

 

 

DEVAMINI OKU

KONSEPT PROJELER

KONSEPT PROJELER

Konforun Üç Bilinmeyenli Denklemi x: akustik

 

DEVAMINI OKU

Dereboyu caddesi, No:78 Kat:1 34347
Beşiktaş İstanbul Türkiye
T. +90 212 227 03 01
F. +90 212 259 78 30

Oğuz Bayazıt Mimarlık

Twitter İnstagram Linkedin
Copyright © 2016 Oğuz Bayazıt - Designed by Moni