İLETİŞİM

Başalan Ofis & Müze Projesi

Künye

Proje: Başalan Ofis & Müze Projesi

Müşteri:

Ekip:

Şehir: İstanbul

Metraj: 1.750 m2


Çözümler

» ENERJİ VERİMLİLİĞİ

» İŞİTSEL KONFOR

» GÖRSEL KONFOR

» ISIL KONFOR

» FİZİBİLİTE

» GERİ DÖNÜŞÜM


Hizmetler

» PROJE TASARIM

Basalan Ofis ve Müze yerleşimleri, son yıllarda hızla dönüşümünü sürdüren İstanbul’un tarihi semtlerinden Kağıthane‘de, yenilikçi ve dinamik bir anlayışla kurgulanmış olan Kağıthane Kampüs Ofis binası içerisinde yer alacaktır. Proje birbiri ile ahenk içerisinde çalışması hedeflenen üç ana işlevden oluşmaktadır. Köklü bir oluşum olan Basalan Hukuk & Patent Ofisleri, kullanıcılarının üsluplarından feyz alınarak sade ancak işlevsel olacak şekilde tasarlanmıştır. Ofis kısmı güncel çalışma anlayışına uygun olarak farklı çalışma ihtiyaçlarını destekleyen bölümlerden oluşmaktadır: ortak çalışma alanı (açık ofisler), dinlenme ve işbirliğini alanı (coffee corner), toplantı odaları, bireysel çalışma alanı (kütüphane), yönetici ofisleri.

Genç kuşakları bilgilendirmek ve patent konularında bilgi edinmek isteyenlere destek vermek amacı güden bir oluşum olan derslik alanı, daha dinamik bir anlayış güdülerek tasarlanmıştır.

Alanlar arasında en sosyal işlevi ihtiva eden Müze alanı İstanbul’un ilk kamera müzesi ve müze kafeterya bölümlerinden oluşmaktadır. Sergi alanının kurgusu alanında uzman küratörler tarafından oluşturulmuş olup her yaştan ve sosyal çevreden kişinin dikkatini çekme iddiası gütmektedir.

Bu üç işlevin bir araya gelmesi ile oluşan kompleks hem dışarıdan gelen misafirler için, hem daimi kullanıcılar olan ofis çalışanları için hem de hukuk/patent konularında ilgili misafirler için bir çekim merkezi oluşturmaktadır.

Basalan Ofis ve Derslik alanları tasarımı Oğuz Bayazıt Mimarlık tarafından tasarlanmıştır. Kamera müzesi alanında uzman küratör ekibi Müze-Sergi İşleri ve Koop Mimarlık ofisi ortak çalışması ile tasarlanmıştır.

Oğuz Bayazıt Mimarlık Projesi
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık

Dereboyu caddesi, No:78 Kat:1 34347
Beşiktaş İstanbul Türkiye
T. +90 212 227 03 01
F. +90 212 259 78 30

Oğuz Bayazıt Mimarlık

Twitter İnstagram Linkedin
Copyright © 2016 Oğuz Bayazıt - Designed by Moni