İLETİŞİM

Stixx Yakitori Kitchen, Kanyon AVM

Künye

Proje: Stixx Yakitori Kitchen, Kanyon AVM

Müşteri:

Ekip:

Şehir: İstanbul

Metraj: 150 m2


Çözümler

» İŞİTSEL KONFOR

» GÖRSEL KONFOR

» ISIL KONFOR


Hizmetler

» PROJE UYGULAMA

"Geleneksel Japon mutfağının farklı pişirme teknikleri ve sunumlarla yeniden yorumlandığı Stixx, lezzetli mönüsü kadar farklı mimari konseptiyle de ilgi çekti. Yemeklerin sadece özel şişlerde sunulduğu restoran Stixx tabelasının asıldığı dünyadaki ilk mağaza olma özelliğini taşıyor. Sonraki franchise ve yatırımcılar için bir flagship niteliğinde düşünülen mekan bu nedenle, kurumsal kimliğin en iyi yansıtılacağı şekilde tasarlandı.

Estetik ve konforu dengeleyen bir mimari anlayışa sahip olan mekanda, Japon yemek kültürünün renkleri olan siyah ve kırmızı renkli yapı elemanları özellikle kullanıldı. Sofistike lezzetleri, hızlı ve dinamik bir atmosferde sunmayı hedefleyen Stixx’in tasarımı Londra merkezli mimarlık ofisi Sagrada tarafından gerçekleştirildi.

Kanyon’da açılan ve üst sınıf fast food restoran olarak dizayn edilen mekanda, tüm detaylar buna göre planlandı. Şişlerdeki farklı yemekleri pişirmek için üretilmiş özel ızgaraların bulunduğu camekanlı pişirme alanı ve devamındaki satış bankosu mekanı oturma alanından ayırmak suretiyle bu alanın çok daha rahat olması sağlanıyor. Birlikte yemek yeme ruhunu canlandıran büyük masalarda toplam 70 kişilik sabit oturma alanı bulunuyor. Duvar önünde boylu boyunca uzanan tel kapaklı dolaplarda istiflenmiş pirinç çuvalları, farklı bir derinlik hissi katarak mekanın yöresel kimlik vurgusunu güçlendiriyor. 100 m2 inşaat alanına sahip olan restoran, duvarlara asılan iştah açıcı görseller ve renkli detaylarla son derece rahat bir atmosfer sunuyor."

Oğuz Bayazıt Mimarlık Projesi
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık

Dereboyu caddesi, No:78 Kat:1 34347
Beşiktaş İstanbul Türkiye
T. +90 212 227 03 01
F. +90 212 259 78 30

Oğuz Bayazıt Mimarlık

Twitter İnstagram Linkedin
Copyright © 2016 Oğuz Bayazıt - Designed by Moni