İLETİŞİM

Klinilk Bebek Çocuk ve Genç Sağlığı Merkezi

Künye

Proje: Klinilk Bebek Çocuk ve Genç Sağlığı Merkezi

Müşteri:

Ekip:

Şehir: İstanbul

Metraj: 450 m2


Çözümler

» KABUK

» İŞİTSEL KONFOR

» GÖRSEL KONFOR

» ISIL KONFOR

» FİZİBİLİTE


Hizmetler

» PROJE TASARIM

» PROJE UYGULAMA

Projede, İstanbul Ulus’da yer alan mevcut bir bina Bebek, Çocuk ve Genç Sağlığı Merkezi olarak yeniden tasarlandı. Odak noktası özenli, doğru, güncel tanı ve tedavileri sunan, sadece hastalıkla değil, eğitim, gelişim ve koruyucu sağlıkla da ilgilenen bir düzen kurmayı hedefleyen Merkezin mimari tasarımı da bu doğrultuda gerçekleştirildi.

Çocukların mutluluğu ve güvenliği ön plana alınarak yeniden yapılandırılan binada, çocukların hastane hissiyatı yerine bir oyun merkezinde olma duygusunu hissedebilmeleri için mimari anlamda bir sosyal alan yaratılması fikri tasarımın temel kurgusunu oluşturdu. Bu kurguya paralel olarak, renkli, canlı ve neşeli bir iç mekan dekorasyonu tasarlanarak, tüm mobilyalar kullanım amacına uygun olarak üretildi.

Proje kapsamında yeniden ele alınan bina cephesine, çocuklar icin Merkezin cazibesini arttıracak şekilde estetik bir görünüm kazandırıldı. Mimari projesi hazırlandıktan sonra, proje yönetimi ve uygulaması birlikte yürütülen merkezin, işveren tarafından iletilen, proje hazırlandıktan sonra sadece 40 gün içinde uygulamasının tamamlanarak kullanıma açılması isteği, sürecin tasarlanması sırasında zaman planlamasına yönelik yapılan doğru tesbitler sayesinde sorunsuz bir şekilde karşılandı.

Oğuz Bayazıt Mimarlık Projesi
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık
Oğuz Bayazıt Mimarlık

Dereboyu caddesi, No:78 Kat:1 34347
Beşiktaş İstanbul Türkiye
T. +90 212 227 03 01
F. +90 212 259 78 30

Oğuz Bayazıt Mimarlık

Twitter İnstagram Linkedin
Copyright © 2016 Oğuz Bayazıt - Designed by Moni