İLETİŞİM

BLOG

E-BÜLTENLER / E Bülten - Kasım 2013


Oğuz Bayazıt E Bülten - Kasım 2013

E Bülten - Kasım 2013

Yalıkavak PalMarina’da Oğuz Bayazıt Mimarlık İmzası...

Mart 2012’de kurulan D.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) tarafından işletmesi yürütülen, Türkiye’nin ilk ve tek Mega/Giga yat limanı olan Bodrum Yalıkavak Palmarina´da yer alan, Mezzaluna, Loft on the Beach, Kitchenette, Nusr-et Steak House, Beluga Champagne Bar, Shelly gibi önemli restoranların uygulama projesi Oğuz Bayazıt Mimarlık tarafından gerçekleştirildi.

Yalıkavak PalMarina’nin en gözde mekanlarından Sait Restoran’ın hem tasarımı hem de uygulama proje ve uygulaması da yine Oğuz Bayazıt Mimarlık tarafından gerçekleştirildi… Oğuz Bayazıt Mimarlık ekibi kusursuz çalışarak toplamda 35 gün gibi kısa bir zamanda projeyi teslim etti. D.ream Grubu, bu başarıları nedeniyle yeni sürpriz projelerde de Oğuz Bayazıt Mimarlık’la çalışma kararı aldı.

Yapı Fuarı - Turkey Build İstanbul’dan
Oğuz Bayazıt Mimarlık’a 2 Ödül Birden

Yapı Fuarı – Turkey Build İstanbul kapsamında düzenlenen “Amacına en uygun tasarlanmış stand” yarışmasında Oğuz Bayazıt Mimarlık 2 ayrı ödüle layık görüldü.

Birincilik ödülü; “Dendro Parke” standı ile Oğuz Bayazıt Mimarlık’ın oldu. Tasarım ve uygulaması Oğuz Bayazıt Mimarlık’tan Y.Mimar Atıl Beçin tarafından gerçekleştirilen proje; mekanın iyi kullanılması, engellilere yönelik detayların düşünülmüş olması, görsel malzemedeki estetik, standın modülerliği ve tekrar farklı mekanlarda kullanabilirliğinden dolayı birincilik ödülüne layık görüldü.

Oğuz Bayazıt Mimarlık’ın kazandığı diğer ödül ise "ASPEN Yapı ve Zemin A.Ş." standı ile üçüncülük ödülü oldu. ASPEN Yapı ve Zemin A.Ş’nin standı, üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi, ürün ve fuar mekanı ile kurdukları bağ ve fuar alanını volumetrik olarak değerlendiren, alanın kullanım değerini yükselten bir tasarım kurgusuna sahip olmasından dolayı üçüncülük ödülüne layık görüldü. Y.Mimar Atıl Beçin tarafından gerçekleştirilen bu çalışmanın da dereceye girmesi ile Oğuz Bayazıt Mimarlık önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Bakü Bahçeci Tüp Bebek Merkezi
Oğuz Bayazıt Mimarlık’a Emanet

Bahçeci Grup tarafından Bakü’de hizmete sokulacak olan Azerbaycan’ın en gelişmiş tüp bebek merkezinin tasarım ve uygulaması Oğuz Bayazıt Mimarlık tarafından gerçekleştirilecek. Türkiye’de hastane mimarisi alanında en yetkin mimarlık ofislerinden biri olan Oğuz Bayazıt Mimarlık, Türkiye’de en çok sayıda medikal proje yapan mimarlık ofisi olarak çok önemli bir tecrübeye sahip.

Herhangi bir yapıdan çok farklı mimari çözümler gerektiren medikal projelerde mevcut hacmi en yüksek verimle kullanma ve mekan işleyişleri açısından en efektif modelleri geliştirme konusunda profesyonelleştiği için tüm projelerinde Oğuz Bayazıt Mimarlık, 2009 yılından beri Bahçeci Grup’un projelerini gerçekleştiriyor.

Azerbaycan- Bakü’de, şehir merkezinde, önceden “Fövqəladə Hallar Nazirliyi Maddi-Texniki Təchizat İdarəsi” olarak kullanılan eski tarihi binanın toplamda 1000 m² alana sahip zemin ve 1.katı “Bahçeci Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi” olarak projelendirildi. Son teknolojiye sahip ve dünya standartlarında uygulama yapılacak olan bu merkezin zemin katında, tüp bebek merkezi gereksinimlerini sağlayacak doktor muayene odalarının, VIP hasta gözlem odalarının, ameliyathanelerin, laboratuvarların ve ofislerin bulunması planlanmış olup binanın 1. katında estetik uygulamaların gerçekleştirileceği polikliniklerin ve personelin kullanacağı mekânların yer alması düşünüldü. Modern çizgiler taşıyan tasarıma sahip Bahçeci Tüp Bebek Merkezi ve Estetik kliniğinin, hastalarına en iyi şekilde hizmet vermesi amaçlandı. Bu doğrultuda Class 10.000 hijyen standartlarına uygun olarak dizayn edilen merkez, kullanıcıların görsel, işitsel, ve ısıl konforunu sağlayacak şekilde hasta-merkezli sağlık kurumu anlayışıyla ele alındı.

 

 

GERİ DÖN

Dereboyu caddesi, No:78 Kat:1 34347
Beşiktaş İstanbul Türkiye
T. +90 212 227 03 01
F. +90 212 259 78 30

Oğuz Bayazıt Mimarlık

Twitter İnstagram Linkedin
Copyright © 2016 Oğuz Bayazıt - Designed by Moni