İLETİŞİM

BLOG

E-BÜLTENLER / E-Bülten - Mayıs 2014


Oğuz Bayazıt E-Bülten - Mayıs 2014

E-Bülten - Mayıs 2014

Sait Restaurant Yaza Oğuz Bayazıt Mimarlık ile Merhaba Diyecek...

Sait Restaurant’ın Yalıkavak Kasabası içindeki ilk mekanının yenilenmesi projesi Oğuz Bayazıt Mimarlık tarafından gerçekleştirildi.Talepler doğrultusunda kontrolsüzce ve düşük standartlarda büyümek zorunda kalmış olan restaurant, tamamen yenilenmek üzere tadilata alındı.

Buna paralel olarak tüm altyapısıyla yeni bir mutfak kompleksi tasarlanarak, hazırlık, pişirme, servis, yıkama sistemleri organize edildi. Balık teşhir ve kasa bankoları daha rasyonel bir plan şemasına göre düzenlendi. Genel dokuyu bozmamak adına temel ihtiyaçlar dışında mevcut kimliğin ve mekanın ruhunun korunması amaçlandı.

Yenilenen Sait Restaurant, bu yaz sezonunda hizmete açılacak.

Bakü´de Bir Oğuz Bayazıt Projesi Daha Hayata Geçiyor...

Bakü’de hızla artan özel sektör yatırımlarından biri olan otopark üç dönümlük bir alan üzerinde projelendirildi. Toplam 25.000 m² kapalı olana sahip olan proje, lokasyonu gereği 600 araçlık park alanına ilaveten farklı işlevlerde kullanılabilecek kiralanabilir alanlar da barındırıyor. Kentte gözle görülebilir oranda takip edilebilen modern mimari revizyonun bir parçası olarak yapı, inşaat teknolojisi ve strüktürel kabuk kurgusuyla bu hareketlenmenin dikkat çekici bir parçası olmayı hedefliyor. Bahsi geçen otopark projesi, şehir içerisindeki gelir artışıyla paralel yükselen araç yoğunluğuna çözüm bulabilmek için yatırımcıları mix use projelerle benzeri çözüm senaryolarına teşvik etmek kadar, bu tip yapıların şehir ölçeğinde / kent merkezlerinde alışılagelmiş sevimsiz araç yığını niteliğinden sıyrılabileceğine dair bir mimari söylemdir. Projenin 2015 ortasında hayata geçirilmesi planlanıyor.

Dünyanın Lider Şirketine Oğuz Bayazıt İmzası

Yapı kimyasalları sektöründe çok geniş bir ürün yelpazesine sahip, dünyanın lider kimya şirketi BASF Yapı Kimyasalları Sanayi A.Ş.’nin Ankara Bölge Müdürlüğü proje uygulaması Oğuz Bayazıt Mimarlık tarafından gerçekleştirildi. Ankara Balgat’ta bulunan BASF bölge müdürlüğü ofislerinin proje çalışmasında, firmanın güçlü kurumsal yapısı ön plana çıkarılırken, ofis çalışanlarının işitsel, görsel, boyutsal konforunun sağlanması öncelikli amaç olarak belirlendi. Tüm malzeme ve teknolojilerin seçimi bu kriterler göz önüne alınarak gerçekleştirildi.

Şirketin inovatif, teknolojik ve vizyoner duruşunun her ayrıntısında vurgulandığı projenin uygulaması, mekanik ve elektrik disiplinlerinin koordinasyonu ile birlikte oluşturuldu. Çalışan bir ofisin uzun süre kapalı kalamayacağı göz önünde bulundurularak calışanlar icin geçici bir ofis kiralandı, uygulama teslimini etkileyecek her türlü malzeme ve ekipman hazırlandıktan sonra uygulama çalışmaları başlatıldı. 21 gün içerisinde tamamlanıp kullanıcıya teslim edilen projede Oğuz Bayazıt Mimarlık’ın bu disiplinlerden sorumlu uzman kadrosu yer aldı.

 

 

GERİ DÖN

Dereboyu caddesi, No:78 Kat:1 34347
Beşiktaş İstanbul Türkiye
T. +90 212 227 03 01
F. +90 212 259 78 30

Oğuz Bayazıt Mimarlık

Twitter İnstagram Linkedin
Copyright © 2016 Oğuz Bayazıt - Designed by Moni