İLETİŞİM

BLOG

E-BÜLTENLER / E-Bülten - Temmuz 2014


Oğuz Bayazıt E-Bülten - Temmuz 2014

E-Bülten - Temmuz 2014

Nef Satış Ofislerinde Oğuz Bayazıt İmzası...

Sistem ve mimari tasarımlarının Mimar Boğaçhan Dündaralp; Proje Yönetimi’nin Oğuz Bayazıt Mimarlık tarafından yapıldığı Nef Satış Ofislerinin iki örneği Nef22/Ataköy ve Nef13/ Merter projeleri için şu anda hayata geçmekte. Nef Grubu hızla kurabileceği ve taşıyıp yeniden kullanabileceği satış ofisi konseptine ihtiyaç duymuş. Nef22/Ataköy ve Nef13/ Merter projeleri satış ofisleri için gündeme gelen ihtiyaç ve talepler; kurumun da özgün duruşu ile birleşince bu konsept; sürekli taşınan konteyner/ler olmanın ötesinde özel bir satış ofisi kimliğine dönüşmüştür. Tasarım; modüler, tüm bileşenlerine kadar sökülüp takılabilir, bileşenlerini yeniden kullanılabilir, eklemlenerek büyüyebilir ya da küçülebilir. Bunun yanında yüzünü projeye özel değiştirebilen özel bir sistem tasarımı geliştirilmiştir. Bu sistem farklı yerlerdeki satış ofislerinin bir başka yere taşınırken aynı elemanları kullanabilmesine; birbirine eklemlenebilmesine ya da çoğalabilmesine de izin verebilecek.

Dendro / 37.Yapı Fuarı Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri - 3.’lük...

Geçen yılın Altın Mıknatıs birincilik ödülü sahibi Dendro’ nun bu yılki standında daha önceki konseptin yarattığı izleri yok etmeden, benzer çizgileri taşıyan bir tasarım gerçekleştirildi. Görsel açıdan etkileyici olmasının yanı sıra, ürün yerleşimi ve ziyaretçilerin rahatlığı açısından da özenle düşünülmüş bir tasarıma sahip olan Dendro standı Altın Mıknatıs yarışmasından yine ödülle döndü.

Aspen / 37.Yapı Fuarı Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri - Mansiyon...

37.Yapı Fuarı / Turkey Build 2014’e katılan Aspen’ in bu yılki stand tasarım fikri, firmanın güçlü kurumsal yapısını öne çıkarma düşüncesinden doğdu. Danimarka’dan gelen akustik ahşap yonga levhalar bir yapı elemanı olarak kullanıldı ve ana tema bu malzeme etrafında kurgulandı. Daha cesur ve agresif bir formla biçimlendirilen mekanda yine Aspen’ in önem verdiği konulardan biri olan “akustik tavan” ı öne çıkaran bir senaryo geliştirildi. Bir müzik grubunun canlı performansının sergilendiği alanda, hem malzemelerin özelliği öne çıkarıldı hem de stantta farklı bir etkinlik gerçekleştirilmiş oldu. Ayrıca stand alanının yarısından fazlası boş bırakılarak, fuar ziyaretçilerinin nefes aldığı bir meydan kurgusu yaratıldı.

Tarkett / 37.Yapı Fuarı Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri

Standa hedef kitleyi çekebilmek için merak duygusunu tetikleyen bir tasarım gerçekleştirildi. Bu işin temelinde olan konut formu şeklini amorf hale getirerek pencerelerini ve boşluklarını irdeleyerek bir merak kutusu yaratıldı. Stand etrafındaki insanların, boşluklar arasından içerideki hareketi fark edip girmek isteyecekleri bu alan, ürünleri ve şirketi anlatan bir sergi koridoru ile birbirine bağlandı. Tüm bu kübik eleman Tarkett’ in sattığı ürün olan turuncu vinil bir malzeme ile kaplandı. Firmanın asıl ürününün yaratıcı bir şekilde kullanımının sağlandığı stand, amaçlandığı gibi ziyaretçi trafiği konusunda da başarı kazandı.

 

 

 

GERİ DÖN

Dereboyu caddesi, No:78 Kat:1 34347
Beşiktaş İstanbul Türkiye
T. +90 212 227 03 01
F. +90 212 259 78 30

Oğuz Bayazıt Mimarlık

Twitter İnstagram Linkedin
Copyright © 2016 Oğuz Bayazıt - Designed by Moni