İLETİŞİM

BLOG

E-BÜLTENLER / E-Bülten - Kasım 2017


Oğuz Bayazıt E-Bülten - Kasım 2017

E-Bülten - Kasım 2017

DHL GF TÜRKİYE GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI

Dünyanın en önemli lojistik firmalarından biri olan DHL Express Türkiye Genel Müdürlük Ofisi’nin uygulama projesidir. Tasarımı CM Mimarlık, proje yönetimi Mentor PM tarafından yapılmış olan projenin mimari-elektrik-mekanik uygulamaları anahtar teslim olarak Oğuz Bayazıt Mimarlık tarafından gerçekleştirilmiştir.

Güneşli mevkiindeki 7000 m2’lik yapıda shell&core ve fitout uygulamalarını kapsayan çalışmalar, 94 gün gibi çok kısa bir sürede tamamlanmıştır. Çalışmalar sırasında mimari dekorasyon nitelikleri çerçevesinde teknik konularda gerekli çalışmalar yapılmış, alınan kararlara göre gerekli revizyonlar ve bunun haricindeki işveren talepleri iş programına işlenerek süreç içerisinde çözülmüştür.  DHL’in ihtiyaçları doğrultusunda, Oğuz Bayazıt Mimarlık’ın uzmanlık alanları ile ilgili düzenlemeler yapılmış, tasarım diline uygun yapı fiziği uygulamaları ile çalışan verimini artırmak hedeflenmiştir. DHL’in global kriterlerine uygun karmaşık IT alt yapısı, işveren ve proje yönetimi yetkilileri ile görüşülerek netleştirilmiş ve uygulamaları tamamlanarak teslim edilmiştir.

Mimarlık Haftası’nda Tasarımcılarla Mimarlık Etkinliği

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)’deki Mimarlık Haftası etkinliklerinin ikinci gününde, mimarlık farklı tasarım disiplinlerinden uzmanların gözünden masaya yatırıldı.

Oğuz Bayazıt Mimarlık Kurucusu Oğuz Bayazıt’ın moderatörlüğünü üstlendiği ‘Tasarımcılarla Mimarlık’ oturumuna; içmimar Ali Doruk (Net Mimarlık Kurucu Ortağı), peyzaj mimarı Arzu Nuhoğlu (Arzu Nuhoğlu Peyzaj Tasarımı Kurucusu), içmimar-aydınlatma tasarımcısı Korhan Şişman (Planlux Kurucu Ortağı) ve akustik mühendisi Türker Talayman (Talayman Akustik Mühendislik Kurucu Ortağı) konuşmacı olarak katıldı.

Daha fazlası için lütfen tıklayın. (Kaynak: mimarizm.com)

http://www.mimarizm.com/haberler/gundem/tasarimcilardan-mimarlara-altin-ogutler_128689

 

GERİ DÖN

Dereboyu caddesi, No:78 Kat:1 34347
Beşiktaş İstanbul Türkiye
T. +90 212 227 03 01
F. +90 212 259 78 30

Oğuz Bayazıt Mimarlık

Twitter İnstagram Linkedin
Copyright © 2016 Oğuz Bayazıt - Designed by Moni